Lajme
VR

Përfundoi me sukses finalja e Konkursit të 3-të të Edukimit të Shkencës dhe Teknologjisë për Rininë - "Sfida e Hapësirës".

gusht 02, 2023

Më 2023, 29 korrik dhe 1-2 gusht, finalet kombëtare të Ekspozitës së Arsimit të Arsimit në Arsimin e Shkencës dhe Teknologjisë për Rininë e tretë (viti akademik 2022-2023), miratuar nga Ministria e Arsimit dhe organizuar nga Fondacioni i Arsimit të Gjeneratës së ardhshme të Kinës, nisi në Yizhuang, Pekin. Gati 100 ekipe dhe më shumë se 300 persona hynë në finalet kombëtare të "Sfidës Hapësinore" me BanBao Co., Ltd si njësi udhëzuese teknike.

Aktiviteti synon të përmirësojë më mirë arsimimin shkencor dhe teknologjik të të rinjve, të krijojë një platformë ekspozimi dhe shkëmbimi për cilësinë shkencore dhe stilin inovativ të të rinjve, në mënyrë që më shumë të rinj të marrin pjesë në aktivitetet e praktikës shkencore dhe teknologjike, në mënyrë që të ndihmojnë. zhvillimi i thelluar i edukimit shkencor dhe teknologjik të të rinjve, nxitja e entuziazmit të të rinjve për të marrë pjesë në ndërtimin e fuqisë së shkencës dhe teknologjisë dhe kultivimi i talenteve të inovacionit shkencor e teknologjik me ndjenja kombëtare në epokën e re.   

   

     


    


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip