Производи

Градежни блок играчки обично се кубни дрва или пластични цврсти играчки. Дозволете им на децата да вршат различни аранжмани или градежни активности. Постојат различни стилови на градежни блок играчки, сака едукативни градежни играчки, градежни играчки за мали деца, кои можат да развијат деца'интелигенција, и може да се соберат во куќи, автомобили и разни животни. Banbao е најдобриот градежен блок играчки, снабдувач. Специјализирани за производство на различни најдобри градежни блокови за мали деца и деца. 


Едукативни играчки за градење се најдобрите играчки за рано образование за обука на деца'интелигенција. Градежните блокови за деца обезбедуваат повеќе можности да ја користат нивната имагинација и креативност. Градежниот блок играчки помагаат во развојот на интелигенцијата и да ги обучуваат децата'координација на рацете на рацете. Кога градежните блокови, децата мора да вклучат прашања како што се пропорции и симетрија, што е погодно за раниот развој на децата's концепт на број. Градежни блок играчки, исто така, придонесуваат за деца'Имагинацијата, како и сеопфатната употреба на различни видови на градежни блокови за изградба на вистински објекти, е погодна за одгледување на нивната имагинација и креативност. Мајките треба да ги разберат придобивките од бебето што игра со градежни блок играчки со цел целосно да го искористат и инспирираат бебето.

 • Кина Banbao едукативни зграда блокови Производители | Животинска серија | Точка бр.: ET800-1
  Кина Banbao едукативни зграда блокови Производители | Животинска серија | Точка бр.: ET800-1
  Banbao Кина Banbao образовни зграда блок производители - Banbao, Banbao има тим за истражување и развој, да ветуваат независен дизајн на модел и пакет, за да гарантираат нашите производи секогаш може да биде ослободен од проблеми со авторските права.
 • Најдобра Banbao изградба Градежни блок големо компанија | Животинска серија | Точка бр.: ET800-2
  Најдобра Banbao изградба Градежни блок големо компанија | Животинска серија | Точка бр.: ET800-2
  Банбао Најдобра Банбао Градежништво Градежништво Блок Компанија - Банбао, со цел да се продолжи со одлична деловна соработка, маркетинг тим за маркетинг на Банбао се придржува до принципот на "интегритет, взаемна помош, победничка соработка", постојано ги задоволува потребите на клиентите, оптимизирање на квалитетот на услугите и да се постигне заеднички Раст и одржлива соработка со клиентите.
 • Интелективни играчки од градежни блокови со Земјата на воини за деца | БанБао 2021 година
  Интелективни играчки од градежни блокови со Земјата на воини за деца | БанБао 2021 година
  Играчки за блокирање на нови IP на BanBao | ЗЕМЈАТА НА ВОЈНИТЕ | СОДРИНА ДУЛУОПопуларни играчки за градежни блокови | Играчки детски подароци со пакување со слепи кутииОвој цртан филм е адаптиран од романот „Континент Дулуо“ од семејството Танг. Танг Сан, ученик на надворешната секта на Сектот Танг, не бил толериран од Секта Танг затоа што им ја украл уникатната мајсторска вештина од внатрешната секта. Но, Танг Сан скокна во друг свет наречен „Дулуо континент“ кога го бркаа.Нема магија, борби, боречки вештини, туку единствената душа на боречките вештини.БанБао производите користат материјал за заштита на животната средина ABS, подобро обезбедуваат безбедност на производот, со живописен и креативен дизајн,што може да ја негува способноста за координација на мозокот на рацете и на децата и да ја подобри нивната моќ на размислување и фантазија во вселената.БанБао дизајнерскиот тим е страствен кон своите производи и има за цел да создаде иновативни игри што не само што ги стимулираат младите имагинации,но ја поттикнува просторната свест за поттикнување на развој на образованието на детето.Карактеристики на производот1. се издвојува од конкуренцијата по исклучително висок квалитет.2отпорност на висока температура.3спојувањето е многу стабилно, работ е мазен.4. Одлична отпорност на абењеанти-лизгање.5целосно компатибилен со други брендови.
 • Банбао прилагодено блок играчки Производство компанија | Животинска серија | Точка бр.: ET800-3
  Банбао прилагодено блок играчки Производство компанија | Животинска серија | Точка бр.: ET800-3
  Banbao Најдобра Banbao прилагодени блок играчки Производство Компанијата Добавувач, сите производи се под бренд-banbao
 • Играчки за градежни блокови BanBao со висок квалитет Истражување на Марс Истражувајте за деца
  Играчки за градежни блокови BanBao со висок квалитет Истражување на Марс Истражувајте за деца
  Комплет за градежни блокови BanBao со астронаутска фигурина Марс Хабитат и капсула со мали лешници за деца 6-14, 524 парчињаИСКЛУЧИТЕ предмети на МАРС имаат за цел да го изразат процесот на истражување и работата за собирање ресурси на човечки суштества пред колонизацијата на Марс.Производите на BanBao користат материјал за заштита на животната средина ABS, подобро обезбедуваат безбедност на производот, со шарен и креативен дизајн,што може да ја негува способноста за координација на мозокот на рацете и на децата и да ја подобри нивната моќ на размислување и имагинација во просторот.Карактеристики на производот1. се издвојува од конкуренцијата по исклучително висок квалитет.2отпорност на висока температура.3спојувањето е многу стабилно, работ е мазен.4. Одлична отпорност на абењеанти-лизгање.5целосно компатибилен со други брендови.Купи го сегаофицијална веб-страница за купување преку Интернет:Алиекспрес: https://banbao.aliexpress.com/store/3109083Амазон: https://www.amazon.com/banbao
 • Christmas Божиќен производ на BanBao
  Christmas Божиќен производ на BanBao
  Малку е ладно во зима,BanBao ќе ви донесе сонце и малку сладост за топлина.Среќен Божиќ на сите што го гледате ова видео!Официјална веб-страница на BanBao:www.banbaoglobal.comhttps://banbao.aliexpress.com/store/3109083https://www.amazon.com/banbao
 • Intro на деца Градежни блокови Поставете снабдувач | Животинска серија | Точка бр.: ET801-1
  Intro на деца Градежни блокови Поставете снабдувач | Животинска серија | Точка бр.: ET801-1
  Banbao Intro на деца Градежни блокови Поставете Banbao, Banbao производ ги исполнува EN71, ASTM и сите меѓународни квалитетни и безбедносни стандарди за играчки.
 • Сет за згради | Ги блокира сезоните | Серии пролет и лето
  Сет за згради | Ги блокира сезоните | Серии пролет и лето
  Серии на сезони | Пролет и летоИме на бренд: Бан БаоИме на производот: Замок пролет-фантазијаБрој на модел: 6627Возраст: 5-12 годиниМатеријал: ABS-пријателски за околинатаКоличина количина: 212 парчињаПрирачник: даКоличина на слика: 2 СлИме на производот: Светилник на лето-плажаБрој на модел: 6628Возраст: 5-12 годиниМатеријал: ABS-пријателски за околинатаКоличина Количина: 210 парчињаПрирачник: даКоличина на слика: 2 Сл
 • Banbao мали деца Градење блокови снабдувач Производство | Животинска серија | Точка бр.: ET801-2
  Banbao мали деца Градење блокови снабдувач Производство | Животинска серија | Точка бр.: ET801-2
  Banbao Најдобра Banbao мали деца Градење блокови снабдувач, Banbao има овластени ревизии од страна на ICTI (IETP), Седекс и ISO Секоја година, брендот влегува речиси 60 земји и обезбедува продажбата на трговците на трговците на мало и крајните корисници.
 • Сет за згради | Ги блокира сезоните | Серии есен и зима
  Сет за згради | Ги блокира сезоните | Серии есен и зима
  Серии на сезони | Есен и зимаИме на бренд: Бан БаоИме на производот: Куќа есен-ветерницаБрој на модел: 6629Возраст: 5-12 годиниМатеријал: ABS-пријателски за околинатаКоличина количина: 178 парчињаПрирачник: даКоличина на слика: 2 СлИме на производот: Куќа за зима-СонБрој на модел: 6630Возраст: 5-12 годиниМатеријал: ABS-пријателски за околинатаКоличина количина: 198 парчињаПрирачник: даКоличина на слика: 2 Сл
 • Трговија на големо Banbao пластични згради блок играчки снабдувач | Животинска серија | Точка бр.: ET801-3
  Трговија на големо Banbao пластични згради блок играчки снабдувач | Животинска серија | Точка бр.: ET801-3
  Banbao големо Banbao пластична зграда блок играчки со добра цена - Banbao, Banbao е професионален високо-технолошки производител специјализирана за истражување, развој и производство на едукативни пластични блок играчки за повеќе од 18 години искуство.
 • Сет за згради | Ги блокира сезоните | Ново пристигнување
  Сет за згради | Ги блокира сезоните | Ново пристигнување
  BanBao Ново пристигнување - Серија на сезониПролет, лето, есен, зима, која сезона ви се допаѓа?Не само за блок играчките, туку може да се користи и за декорација на работната површина,дејствувајте како асистент за организирање.Официјална веб-страница за купување преку Интернет:Алиекспрес: https://banbao.aliexpress.com/store/3109083Амазон: https://www.amazon.com/banbao