Вести
VR

За BanBao: Првиот ден на индонезиските меѓународни производи за бебиња& Toys Expo 2023 година

август 25, 2023
За BanBao: Првиот ден на индонезиските меѓународни производи за бебиња& Toys Expo 2023 година
Првиот ден од  Индонезија меѓународни производи за бебиња& Toys Expo 2023 година

На 24-ти август, ќе се одржи свеченото отворање на индонезиските меѓународни производи за бебиња& Изложба Toys Expo 2023, одржана на PT.JAKARTA INTERNATIONAL EXPO.

На првиот ден од изложбата, нашиот штанд е пречекан претседателот на Индонезиската асоцијација за играчки да го посети штандот на BanBao.

        
Претседателот на индонезиската асоцијација за играчки да го посети штандот на BanBao.
        
Направете групна фотографија за да ја одбележите приликата.
        
Вечерата за добредојде ја одржа изложбата Chaoyv и  Индонезиско здружение за играчки.

  Изложба на играчки за градежни блокови BanBao
          
Разговарајте со клиентот за играчките за градење на BanBao
          
++
          
BanBao (БР. штанд: B.D02~B.E01) ги покажа најновите градежни блокови како Ноќта на вештерките, Future Mech Warrior, програмирање S5 парен робот, слатки серии IP Alilo, жешки серии за истражување.
          
++
          
BanBao направи доволно подготовки од дизајн на штанд до нови производи. 
          
++


Ако сте во Индонезија, добредојдовте да ги погледнете производите на штандот BanBao.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски